Як студенту заробити у Німеччині?

Скільки можна працювати?
Як ми вже писали в нашій статті «Все про витрати», життя студента в Німеччині обходиться недешево.

Добре, що студенти мають достатньо можливостей покращити Ваші доходи під час навчання в Німеччині! Починаючи з серпня 2012 року, іноземним студентам, які приїхали з-за меж Євросоюзу, дозволено підробляти 120 повних (8-годинних) або 240 неповних (4-годинних) днів на рік. У разі перевищення цього ліміту необхідний спеціальний дозвіл від відомства у справах іноземців (Ausländerbehörde) та Федерального агентства праці (Arbeitsagentur).

Важливо! Ці правила діють лише для студентів німецьких ВНЗ. Учні Штудієнколегів (Studienkolleg), працювати можуть лише у канікули і лише зі спеціальним дозволом від вищевказаних відомств.
Скільки можна заробляти?
Обмежень за величиною зарплати студента немає, але варто враховувати правила, пов'язані з оподаткуванням.
Якщо зарплата не перевищує 450 євро на місяць, то вона не оподатковується та соціальними зборами. При зарплаті між 450 та 850 євро із заробітної плати студента відніматиметься зменшена ставка пенсійного срахування, а починаючи з 850 євро, усі мають віддавати, як правило, по 9,45 % від заробітної плати.

Податок на зарплатню залежить від її величини. У розрахунок йде прибуток від заробітної плати за весь рік. Якщо в році Ви заробите менше 8820 євро, і при цьому із зарплати утримується цей податок, то Вам повернуть гроші за умови подання заяви на відшкодування (Einkommenssteuererklärung) наприкінці року до податкової (Finanzamt). Мінімальна ставка податку на заробітну плату – 14 відсотків.

Як правило, із зарплати студента не повинні утримуватися внески до пенсійного страхування та страховки від безробіття, але варто обговорювати ці моменти з роботодавцем завчасно, особливо, якщо Ви працюєте більше 20 годин на тиждень.
Де можна заробляти?
Студенти часто працюють у гастрономічних закладах, у тому числі у студентській їдальні свого університету. Нерідко самі університети пропонують підробіток як помічники професорів, на кафедрах або в адміністрації.

Для роботи як науковий помічник не діє встановлене обмеження за часом, але повідомити про таку зайнятість відомство у справах іноземців все одно необхідно. На старших курсах можна пробувати знайти підробіток за фахом на підприємствах. Пропозиції вакансій можна знайти на університетському сайті / дошці оголошень та на сайті Arbeitsagentur. Також існує велика кількість бірж вакансій (Jobbörse, Stellenbörse) з усіма необхідними фільтрами, які Ви можете знайти у пошукових системах.

Вирішили вступати до Німеччини? Приходьте до нас по консультацію!
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)
Мы с радостью ответим на Ваши вопросы!
При нажатии на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности
Ваши данные не будут переданы третьим лицам.
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)