Як отримати стипендію для навчання у Німеччині?

Стипендія для навчання у Німеччині: чи є шанс?
Хочете вчитися в Німеччині, але немає можливості забезпечити необхідні 900 євро на місяць на життя та витрати? Тоді ця стаття для Вас!

Пам'ятаємо: Німеччина – це країна великих можливостей та безкоштовної вищої освіти! А якщо є можливості, то їх потрібно використовувати. У наших статтях ми вже розповідали про вартість проживання в Німеччині та способи заробити на нього. Для студентів, які проходять навчання в Німеччині, існує ще один хороший спосіб подбати про свою фінансову незалежність. Що для цього потрібно? Отримати стипендію! Як? Зараз розповімо.

Хто сплачує стипендію?
Важливо пам'ятати, що стипендій від ВНЗ у Німеччині не існує (крім окремих винятків). Однак існує чимала кількість:

*урядових та неурядових фондів,

* релігійних об'єднань,

* політичних партій,

* підприємств,

які виділяють стипендію студентам. Для того, щоб отримати фінансову допомогу, доведеться докласти зусиль: Знайти потрібний фонд, розібратися з умовами та процесом подання заяви. З відповіддю фонди можуть затягувати, тому під час очікування не варто боятися виявляти наполегливість!

Кому платять стипендію у Німеччині?
Основні критерії, які потрібні стипендіату - це, як правило:
* Висока успішність,
* спеціальність, на яку Ви навчаєтесь,
* активність у соціальній сфері.

Зрозуміло, не завадять рекомендації викладачів. Деякі фонди сконцентровані на певних соціальних групах, тому можуть вплинути, наприклад Ваша національність або релігія. Потрібно також дізнаватися, чи обмежується обраний фонд певними землями, містами або ВНЗ.

Де шукати фонди?
Знання німецької мови та пошукові машини дуже допоможуть Вам із цим. До того ж є портали з великими базами фондів, які дають стипендію та фільтрами для зручного пошуку.

DAAD: державна служба академічного обміну, яка займається збором та систематизацією інформації з фінансування іноземних студентів. Іноземцеві, що вимагає допомоги, достатньо буде надіслати заявку та необхідні документи.

Фонди, що виділяють стипендії іноземним студентам у Німеччині - "Stiftung der Deutschen Wirtschaft", "Heinrich Boell Stiftung", "Bundesstiftung Rosa Luxemburg", "Studienstiftung des deutschen Volkes", "Hans-Seidel-Stiftung", "Konrad , "Gottlieb Daimler Stiftung", "Friedrich-Naumann-Stiftung", "Hans-Boeckler-Stiftung". Виберіть для себе відповідний Вашим інтересам, спеціалізації та життєвим поглядам, досягненням та можливостям, та дерзайте!

Німецький бізнес: Якщо з державною та фондовою допомогою не склалося, то залишається запасний варіант – зацікавити у своїй кандидатурі велику німецьку компанію. Bayer, Siemens, Daimler, Degussa, RWE активно співпрацюють із іноземними студентами. Найчастіше стипендіати проходять практику та беруть участь у житті компанії. Найуспішнішим та найактивнішим студентам компанія може запропонувати робочі місця після закінчення Вашого навчання.

Залишились питання? Ставте, ми обов'язково постараємося допомогти!
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)
Мы с радостью ответим на Ваши вопросы!
При нажатии на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности
Ваши данные не будут переданы третьим лицам.
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)