Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)

Готовим документы
для поступления в немецкий университет!

Новий рік у Німеччині: як його святкують німці
Новий рік у Німеччині, на відміну від Різдва, прийнято святкувати не в тихому сімейному колі, а галасливо та весело, тому це свято так любить німецька молодь. Німці цього дня збираються на вулицях, на головних площах міста, запускають феєрверки та салюти або ходять до барів та клубів.

Звичай зустрічати Новий рік із шумом та піснями пов'язаний із середньовічним повір'ям: вважалося, що шумом можна відігнати злих духів. Святкування Нового року в Німеччині, як і в деяких інших країнах, називають Сільвестр (нім. Silvester) – на ім'я ченця-священнослужителя, який помер 31 грудня 335 року.

Підготовка до святкування Нового року починається заздалегідь. За місяці замовляються кафе та ресторани, купуються квитки, запрошуються друзі у гості. З ранку і напередодні ввечері в будинку наводиться лад, на стіл виставляється гарний посуд, стелиться нова білизна: нового року прийнято «вступати» з усім новим. Точніше, німці бажають один одному не настання Нового року, а (дослівно) гарного «в'їзду», хорошого «ковзання» у новий рік: einen guten Rutsch in das Neue Jahr! Крім того, німці, вітаючи один одного з Новим роком, також кажуть Frohes Neues! (що означає буквально «радісного нового»).

Традиції та звичаї
Під час новорічного застілля багато німців дивляться святкову ТВ-програму, слухають музику та грають у настільні ігри. Деякі гадають, що рік прийдешній їм готує, загадують бажання.

Популярним є звичай так званого Bleigießen – ворожіння на свинці. Шматок свинцю кладуть у ложку і нагрівають над свічкою, що горить, до тих пір, поки свинець не почне плавитися. Потім його опускають у ємність із холодною водою, після чого свинець моментально застигає, приймаючи нову форму.

За цією формою намагаються витлумачити значення ворожіння, наприклад, вважається, що якщо шматочок свинцю став схожим на серце, це означає закоханість, квіти вважаються ознакою нової дружби тощо.