Життя студента в Німеччині: все про витрати

Що потрібно знати для успішної подачі документів до німецького університету? | Як отримати студентську візу до Німеччини? | Читайте наші корисні статті для бажаючих навчатися у Німеччині!
На що жити?
Вже на етапі отримання національної візи до Німеччини Ви дізнаєтесь, що Вам потрібний блокований студентський рахунок в одному з німецьких банків на суму 10332 євро. Ця сума має гарантувати фінансове забезпечення студента у Німеччині на один рік. Щомісяця Вам буде доступно для зняття з цього рахунку 861 євро – саме ця сума вважається прожитковим мінімумом у Німеччині. Можна відкрити додаткові звичайні рахунки, якщо вам недостатньо цих грошей.
Де спати?
На дах над головою піде найбільше грошей. Вартість оренди квартир залежить від географії! Житло у західній та південній Німеччині традиційно дорожче, у землях же колишньої НДР на сході та північному сході Німеччини ціни вигідніші. Так, наприклад, у Саксонії та Тюрінгії кімнати студентських гуртожитків коштують приблизно 200 – 300 євро на місяць, у той час, як у Баварії, Баден-Вюртемберзі та Гессені такі ж кімнати можуть коштувати вже 300-400 євро.

Невеликі однокімнатні квартири при великому везінні можна знайти за ті ж гроші, але не дешевші. На жаль, місце в гуртожитку часто доводиться чекати досить довго, що стане проблемою, так як для отримання посвідки на проживання, розблокування рахунку в банку та інших важливих процесів Вам необхідно зареєструватися за місцем проживання в Німеччині. Щоб вийти з цієї неприємної ситуації студенти організують комунальні квартири (Wohngemeinschaft/WG), і ділять між собою вартість їхньої оренди. Це може стати непоганою альтернативою гуртожитку.
Як харчуватися?
Как и везде, выгоднее всего будет готовить еду самостоятельно. Вот примеры цен на продукты в немецких супермаркетах:

Тостерный хлеб 0,60 EUR
Филе индейки 6,00 EUR за килограмм
Минеральная вода 0,13 EUR за литр, плюс 0,25 EUR за бутылку, которую потом можно и нужно сдать и получить деньги обратно
Сыр 2,00 EUR за 400 грамм
Спагетти 0,60 EUR за 500 грамм
Десяток яиц 1,20 EUR
Литр молока 0,70 EUR

Так же всегда есть студенческая столовая (Mensa), в которой можно купить полноценный обед по хорошей цене, примерно 2-3 евро. Трапеза в ресторане или пивной (Kneipe) минимально обойдется примерно в 15 евро.
У що вдягатися?
Ціни на одяг у звичайних магазинах типу New Yorker, C&A або H&M не відрізняються від українських, хоча часто бувають нижчими. У Німеччині завжди можна знайти добрі знижки на поповнення гардеробу студента якісними речами.

Як лікуватися?

У Німеччині медичне страхування обов'язкове для всіх. Студентам Штудієнколега вона обійдеться від 30 євро на місяць, для студентів ВНЗ ціна зростає до 90 євро і більше. Якщо Ви захворієте, то зможете обрати один з офісів сімейних лікарів, прийти туди і просто дати йому картку медичної страховки з чіпом. Ми бажаємо залишатися здоровими!
Мобільний зв'язок та інтернет
Мобільні оператори пропонують контракти та картки з передоплатою. Найдешевший тариф за 10 євро включає близько 1 гігабайта швидкісного інтернету, безлімітні дзвінки і смс.
Домашній інтернет коштує приблизно від 20 євро на місяць, але у студентських гуртожитках він часто вже входить у вартість оренди кімнати.
Освіта у Німеччині дійсно безкоштовна?
Майже. Існує семестровий внесок, який платять усі учні. У різних університетах та вищих школах він серйозно коливається приблизно від 100 до 400 євро за семестр. Часто ця сума включає студентський проїзний, який набагато вигідніший за стандартний абонемент на громадський транспорт і в залежності від навчального закладу може дозволяти користуватися не тільки міським транспортом, а й міжміським у межах певної зони!

Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)
Мы с радостью ответим на Ваши вопросы!
При нажатии на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности
Ваши данные не будут переданы третьим лицам.
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)