Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)

Учеба в Германии – шпаргалка для поступающего

Навчання в Німеччині - порада тим, хто вступає від Анни Соколової (студентки німецького ВНЗ)
У березні 2019 року, я була зарахована в Peter Behrens School of Arts на спеціальність communication design. Дивним для мене було те, що першою реакцією моїх друзів і знайомих було питання «О, там напевно дорого вчиться?». Чомусь для багатьох людей «освіту за кордоном» рівнозначно словосполученню «дуже дорого», хоча це не завжди так. І зараз я поясню що до чого.

Про систему освіти в Німеччині

Стереотип про те, що за кордоном дороге навчання виник завдяки університетам США, Англії та Канади, де освіта платна і досить дороге, хоча студенти можуть вигравати гранти на безкоштовне навчання. В Європі все ВНЗ діляться на державні і приватні і якраз в державному університеті можна вчитися безкоштовно, але для цього потрібно знати мову країни. Є три варіанти як можна вступити в німецький університет:

1. Відучившись мінімум два роки в українському університеті. При цьому потрібно здати на сертифікат володіння німецькою мовою на рівні С1. В такому випадку можна буде перевестися і продовжити навчання за вашої, або суміжною спеціальністю.

2. Після школи вступити відразу в університет з українським атестатом неможливо через академічної різниці в роках. Для того щоб наздогнати цю різницю і бути на рівні з німецькими абітурієнтами існують Штудіенколегі (Studienkolleg) - державні і приватні.

Відмінність їх в тому, що в державних колег вище конкурс на вступ і ціна навчання від 140-до 300 євро залежно від регіону. Так само перевага те, що більшість з них знаходяться при університеті і по успішному закінченню вам гарантовано місце в університеті. Наприклад, як в LMU. Тут на сайті є повні список Шудіенколіг Німеччини http://www.studienkollegs.de/index.html

Навчання триває два семестри, і по закінченню ви здаєте іспити Festellungsprüfung з чотирьох предметів (по типу ЗНО). Набір, як правило, відбувається два рази в рік - на літній і зимовий семестр. Залежно від того, що ви хочете вивчати далі, ви подаєте документи на певний курс. Всього їх 4 типи:
- G / S-Kurs: für geisteswissenschaftliche Fächer / für sprachliche Fächer- гуманітарне або мовне напрямок
- W-Kurs: für sozial- und wirtschaftswissenschaftliche Fächer - для соціально-економічних дисциплін
- T-Kurs: für technische, naturwissenschaftliche Fächer und Mathematik - для технічних, наукових предметів і математики
- M-Kurs: für medizinische und biologische Fächer - по медико-біологічним предметів Який курс підходить до вашого бажаного факультету можна подивитися на сайті університету або зв'язатися з international office.
Також перед надходженням потрібно здати вступний іспит - німецький на рівні мінімум B1 обов'язковий для всіх, і математика або фізика для інших курсів. Повний список пакету документів і прикладів іспиту ви зможете знайти на сайті Штудіенколлег. Подача документів або безпосередньо, або через університет при якому знаходиться обраний Штудіенколлег. Для подачі документів є єдиний сайт, через який можна відправити документи в більшість університетів - https://www.uni-assist.de

Про процес підготовки

З того моменту, як я вперше пішла на курси німецької до моменту отримання студентської візи пройшов приблизно рік. Сертифікат B2 я отримала в лютому 2018 го. Спершу я відвідувала курси в Баварському домі, поступово відразу в групу А2, так як якась мінімальна база німецького у мене була зі школи. Влітку знайшла мовні курси через Deutsch Akademie і поїхала в Гамбург на місяць на мовну практику.
По поверненню, я продовжила вивчати мову самостійно і в січні здала на B2 в Goethe Institut в Києві. Дізнавшись, що в Баварському домі крім мовних курсів, можна ще й отримати консультацію з питань вступу та пакету з документів для візи, я звернулася до них за допомогою.

До моменту початку збору документів, я провчилася вже рік за спеціальністю міжнародні відносини, але знала що не хочу переводитися, тому ми вибрали три Штудіенколлег, куди підвали документи, паралельно готується ще документи для візи.

Уже в травні 2018 го я отримала перше запрошення на вступний іспит в Гамбурзі, здала і через два тижні мені прийшло запрошення на навчання. 3 березня 2018 го я переїхала до Німеччини і вже майже три роки живу тут і вчуся :)
Мы с радостью ответим на Ваши вопросы!
При нажатии на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности
Ваши данные не будут переданы третьим лицам.
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)