Стипендії DAAD

Вже протягом 14 років Україна бере активну участь у програмах Німецької служби академічних обмінів (DAAD), однієї з найбільших у світі організацій у галузі освіти , що забезпечує мобільність студентів, аспірантів і викладачів, і надає можливість талановитій молоді усього світу пройти наукове стажування або підвищити кваліфікацію у Німеччині.

У 1998 році укладено Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України і Німецькою службою академічних обмінів , що передбачав створення представництва DAAD у м. Києві.

НИЗКА ПРОГРАМ, ЩО ДІЮТЬ В УКРАЇНІ ТА В ІНШИХ КРАЇНАХ СВІТУ

  • Класичні програми стипендій: 10-місячні стипендії для навчання дипломованих бакалаврів, спеціалістів та магістрів, 1-10-місячні стипендії для наукових досліджень (у першу чергу для аспірантів) та інші стипендії для студентів різних спеціальностей.
  • Програма університету Віадріна: університет Віадріна у Франкфурті-на-Одері надає щороку декілька місць для українських студентів та спеціалістів. Ця програма фінансується DAAD . Пошукач має бути за фахом юристом, економістом або культурологом (наприклад істориком, політологом, соціологом, філософом, порівняльним літературо-чи мовознавцем).
  • Спеціальні програми: для спеціалістів або науковців різних напрямків, програми можуть мати вузьку спеціалізацію та особливі вимоги.

  • Підтримка спеціальних курсів з німецької мови: пропонуються двотижневі курси для викладачів німецької мови на технічних, юридичних або економічних факультетах. Ці курси відбуваються, як правило, в Україні і фінансуються з боку DAAD. Розповсюдження інформації про цю програму та прийом заяв здійснюється заздалегідь через офіс DAAD у Києві та лекторів DAAD в Україні.
ІНШІ ПРОГРАМИ, ЩО ПРОВОДЯТЬСЯ АБО ПІДТРИМУЮТЬСЯ DAAD

  • Програма лекторів: DAAD скеровує молодих спеціалістів в іноземні університети (згідно з заявами цих університетів). Вони працюють на кафедрах німецької мови українських університетів. До завдань лекторів належать також консультації з питань стипендій, інформування про вищу освіту та можливості навчання у Німеччині. Для пошукачів на стипендії вони проводять необхідне тестування з німецької мови. В Україні сьогодні працює 9 лекторів ( у Києві, Львові, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях та Одесі).

  • Коротко- та довгострокові доцентури ( Kurzzeit - und Langzeitdozenturen ): DAAD може направити на конкретний запит українського вузу німецького науковця для викладацької діяльності в українському вузі. В рамках програми Kurzzeitdozentur можлива підтримка викладацької діяльності німецького науковця строком до 6 місяців в українському університеті. В рамках програми Langzeitdozentur можлива навіть багаторічна підтримка викладацької діяльності німецького науковця з боку DAAD . Заяву до DAAD має надіслати німецький університет або німецький науковець.

  • Гостьові доцентури ( Gastdozenturen ): на прохання німецького університету DAAD фінансує стажування українського науковця у німецькому ВНЗ для викладацької діяльності. Перебування триває, як правило, один рік, але не менше одного семестру.

  • Підтримка міжвузівського партнерства : якщо між українським та німецьким ВНЗ існує офіційна угода про партнерство, то вона може бути фінансово підтримана з боку DAAD . На кошти DAAD ВНЗ можуть фінансувати, наприклад, обмін науковцями та студентами або спільні проекти. Заяву до DAAD має надіслати німецький університет.

  • Підтримка англомовних курсів : сюди належать деякі нові програми німецьких університетів, перш за все , так звані Auslandsorientierte Studiengange та Master Plus - Programme , для тих осіб, які хочуть навчатися у Німеччині, але не володіють на достатньому рівні німецькою мовою . Для студентів та осіб із вищою освітою, які хотіли б навчатися у Німеччині, але володіють лише англійською мовою, багато університетів пропонують програми , які протягом перших курсів передбачають лекції та семінари англійською мовою.

  • Для іноземних студентів є спеціальні куратори ( Tutoren ), до яких студенти можуть звертатися з питань навчання та інших проблем. Паралельно до навчання студенти відвідують курси німецької мови, щоб пізніше, як правило з З курсу, слухати лекції німецькою мовою. Auslandsorientierte Studiengange пропонують освіту за програмою повного курсу навчання та дають можливість отримати ступінь Bachelor та інколи Diplom або Master , a Master Plus - Programme орієнтовані на тих, хто в Україні здобув освіту на рівні не менше бакалавра. Після закінчення навчання за програмою Master Plus - Programme можна отримати ступінь Diplom або Master (за 3-5 семестрів) та Doktor ( кандидат наук, за 6 наступних семестрів).

Ця програма також підтримується DAAD (виділяються кошти на кураторів, навчальне приладдя та інше). Вона спрямована, в першу чергу, на пошукачів, які збираються самі забезпечувати своє фінансування. Тому в цьому випадку, як правило, немає можливості отримати стипендію. Оскільки до цього часу навчання в німецьких університетах є безкоштовним (про введення плати за навчання зараз ведеться політична дискусія), то основні витрати припадають на перебування та проживання.
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)
Мы с радостью ответим на Ваши вопросы!
При нажатии на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности
Ваши данные не будут переданы третьим лицам.
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)