(Verpflichtungserklärung) порука для навчальної візи в Німеччину

Якщо ви хочете вчитися в Німеччині, але не є громадянином Німеччини або Євросоюзу, вам обов'язково потрібно буде отримати національну довгострокову навчальну візу типу D.

Одним із найважливіших пунктів для отримання такої візи є підтвердження своєї платоспроможності посольству / консульству Німеччини. Підтвердити свою платоспроможність ви можете, наприклад, за допомогою оформлення Verpflichtungserklärung - порука громадянина Німеччини (або людини з ПМЖ в Німеччині), за допомогою отримання стипендії, наприклад, від фонду DAAD, або за допомогою відкриття блокованого рахунку (Sperrkonto) в німецькому банку.

Порука є повноцінною заміною блокованого рахунку. Тобто якщо у вас буде порука, то вам не потрібно додатково відкривати блокований рахунок.Тобто оформлення поруки дозволяє надати відділу у справах іноземців Німеччині необхідне для отримання навчальної візи підтвердження фінансової забезпеченості студента.
При наявності поруки, ви зможете отримати необхідну візу , навіть якщо не маєте достатньо коштів для відкриття блокованого рахунку (Sperrkonto).

Хто може поручитися за вас?

Стати гарантом, тобто оформити Verpflichtungserklärung може будь-яка особа, будь-то знайомий, колега по роботі, друг, родич і так далі. Однак до цієї особи будуть пред'явлені певні вимоги.

Так, в першу чергу гарант повинен мати постійне місце проживання в країні, а також постійне місце роботи. При цьому його мінімальний місячний дохід повинен досягати позначки в 1700 євро з вирахуванням усіх відрахувань, податків і іншого. Дана сума може бути на порядок вище в тому випадку, якщо поручитель має дітей.

Порука також може бути оформлена і без відповідності фінансовим вимогам, але відомство у справах іноземців, яке, і буде займатися видачею поруки, зробить у виданому документі позначку про матеріальний стан, що робить отримання візи практично неможливим (так, за статистикою в 99 відсотках випадків люди , що мають поруку з подібною оцінкою, не отримують візу).

Оформлення Verpflichtungserklärung
Вашому гаранту , щоб оформити поруку, необхідно з'явитися у відомство у справах іноземців - Ausländerbehörde і звернутися до відділу, який займається оформленням порук. Вартість даної процедури становить 30 євро. Готове Verpflichtungserklärung, як правило, видають в той же день, але іноді процедура може зайняти до тижня.

Які документи необхідно пред'явити?

  • Посвідчення особи гаранта (німецький паспорт або закордонний паспорт з ПМЖ)
  • Необхідну інформацію про те, за кого будуть доручатися (в тому числі копію закордонного паспорта, дату і мету прибуття в Німеччину, місце навчання, назву навчального закладу, а також орієнтовний термін перебування на території країни)
  • Довідки про зарплату за останні три місяці, в яких буде позначений розмір отримуваної плати, дані роботодавця, а також дата початку трудової діяльності.
  • Якщо Ви маєте намір під час Вашого навчання проживати у гаранта, то йому потрібно буде надати і договір на оренду житлового приміщення, в якому буде вказано загальний розмір житлової площі. Якщо у нього своя нерухомість, то буде необхідно пред'явити відповідні документи. Посольство захоче переконатися в тому, що місця для проживання буде досить для всіх;
Додаткова інформація
  • Ваш гарант необов'язково повинен бути вашим родичем. Це може бути абсолютно будь-яка людина (друг сім'ї і просто ваш знайомий).
  • Гарант не обов'язково повинен проживати саме в тому місті, де ви плануєте вчитися. Він може проживати в будь-якому місті Німеччини, на дію поруки це ніяк не впливає.
  • Якщо за вас доручається приватний підприємець, який має власну справу, то йому буде потрібно пред'явити не довідки про зарплати, а звіт про фінансовий розвиток фірми (BWA, Betriebsauswertung) за останні півроку, в якому буде вказано точний розмір прибутку окремо за кожен місяць, а також податковий звіт за останній повний рік.
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)
Мы с радостью ответим на Ваши вопросы!
При нажатии на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности
Ваши данные не будут переданы третьим лицам.
Ответьте на наши вопросы и мы предложим Вам программу подходящую именно для Вас!
Оставьте нам свой контакт, чтобы мы смогли рассказать Вам о Ваших возможностях!
(Нажимая на кнопку "Отправить" Вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности)
Нынешний статус абитуриента
Уровень владения немецким языком
Дополнительная информация (опционально)